Meie lugu

Mulgimaa südames asuv pagari- ja kulinaariaäri Popsi Köök, mis on hinnatud nii kohalike kui ka piirkonda külastavate turistide seas.

Popsi Köök avas oma uksed 2010. aasta juunis. Varasemalt tegutses samas hoones Karni lihapood, mis sulges oma uksed ning hoone läks müüki. Ele Saar ostis selle, et avada pisike kulinaariakauplus. Varasemalt oli ta töötanud erinevates asutustes peakokana, ent otsustas siis ise ettevõtjaks hakata. Praeguseks on ema Ele, ettevõtte juhtimise usaldanud tütre Sigriti kätte, kes on omandanud kõrghariduse kaubandusökonoomika erialal ja lisaks õppinud ka raamatupidamist.

2010. aastal kui kauplus avati, oli esialgne mõte kohapeal valmistada ja müüa kulinaariatooteid, aga Ele küpsetas müügiks ka pirukaid. Peagi aga paistis, et pirukad olid klientide seas väga populaarsed ning kiirelt korraldati tootmine ümber ja kulinaaria jäi pagari- ja kondiitriäri kõrval lisategevuseks.

Nime Popsi Köök mõtles välja pereisa Aivar. Nimelt vanasti nimetati suurte mõisnike kõrval väikseid talupoegi popsideks, nii oligi ka Popsi Köök väike äri suure Konsumi kõrval. 2016. aastal kui alustati hoone teisel korrusel ruumide välja ehitamisega, avastati maja pööningult ka koolivihikud, kust võis välja lugeda, et kunagi elaski selles majas perekond Pops.

Aastatel 2016. kuni 2022. viidi ellu Popsi Köögi ajakohastamise projekt kolmes etapis, mis toimus LEADER-toetuse abil.

2020. aastal tehti tootmisruumides omafinantseeringuga kapitaalremont, mis hõlmas endas uut veesõlme, kanalisatsiooni, ventilatsioonisüsteemi, elektrisüsteemi, põrandaid ja seinu.

Alates 2020. aastast on ettevõtte ka märgi „Mulgi Värk“ omanik ning kaupluses asub ka Mulgi riiul, kust on võimalik osta Mulgimaa tootjate toodangut.

2021. aastast ollakse ka Perekaardi partner. Perekaart on sooduskaart, mis on loodud Eesti lasterikastele peredele.

2022. aastal laieneti oma ettevõtmistega Karksi-Nuia, kus asuvad nüüd ettevõtte kondiitrid ning kus valmistatakse koogikesed, koogid ja tordid. Samuti on Karksi-Nuias avatud laupäeviti pagari-kondiitrikohvik, kus on võimalik kohapeal kohvi ja koogikest nautida. Samuti on võimalik esmaspäevast reedeni Karksi-Nuias tellimusi kätte saada.

 

Shopping Cart