Projektid

Popsi Köögi ajakohastamise projekt

Popsi Köögi ajakohastamine toimub LEADER-toetuse abil, Mulgimaa Arenduskoja piirkonnas. Projekti eesmärgiks oli Popsi Köögi ajakohastamine nii seadmete kui ka hoone ehitusliku uuendamise läbi. Projekt teostati kolmes osas.

Projekti esimene etapp viidi ellu aastal 2016. – 2017. aastal. Töös kasutatavad seadmed ei taganud enam töökindlust ning need oli energiakulukad ja vajasid tihti remonti. Lisaks oli hoones madal elektrivõimsus, mis ei võimaldanud võtta kasutusele tööstuslikke seadmeid. Esimese projektietapi tulemuseks oli suurem voolutugevus peakaitsmes ning mitmed uued vajalikud seadmed. Selle tulemusel oli võimalik suurenenud nõudlusele vastavalt tooma hakata.

Soetatud seadmeteks olid gaasipliit, hakklihamasin, universaalsegaja, külmkapid, nõudepesumasin ja elektrivõimsuse suurendamine.
Projekti kogumaksumus oli 10 585€, millest omaosalus 4234€.

Projekti teine etapp viidi ellu 2017. aastal. Tegevusega parandati hoone välisilmet, säilitades samal ajal hoone ajalooline väärtus. Parema väljanägemisega hoone paistab klientidele paremini silma ning aitab seeläbi äritegevusele kaasa.
Projekti kogumaksumus oli 4140€, millest omaosalus 1656€.

Projekti kolmas etapp viid ellu 2021. – 2022. aastal. Tootmismahu kasvades jõuti taas otsuseni, et seadmed vajavad uuendamist. Mõeldes töötajate heaolule oli tootmismahu suurenedes vaja mõelda töötajate füüsilise töö vähendamisele. Projekti tegevusega soetati uued seadmed, mille puhul oli oluline, et need tarbiksid vähem energiat ning parandaksid töötingimusi, vähendades töötajate füüsilist koormust ja riski sundasendist tingitud tervisekahjustustele.

Soetatud seadmeteks olid küpsetusahi, taignarullimismasin, elektripliit, külmkapid, kiirjahuti/külmuti.

Projekti kogumaksumus oli 11 494€, millest omaosalus 4598€.

Projekt valiti ka „Ettevõtlik maanoor“ eksponaadiks: https://maainfo.ee/index.php?article_id=9643&page=3265&action=article&
Projekti osales Euroopa projektikonkursil „Inspireeriv maaelu 2022“: https://www.maainfo.ee/index.php?article_id=9618&page=3265&action=article&

Shopping Cart